LIELĀKIE PASĀKUMI 2013

20.11.2013

Lielākie kultūras un izklaides notikumi Liepājā

2013. gada rudens /ziema


Dzejas dienas Liepājā

No 11.līdz 20. septembrim


Šajās dienās Liepājā godā tiek celtas grāmatas un to radītāji – literāti. Autorvakari, diskusijas, semināri, meistarklases, tikšanās ar dzejniekiem no Latvijas un ārvalstīm, literāri muzikāli uzvedumi un daudz citu interesantu aktivitāšu.
Programma: http://www.liepajaskultura.lv/lv/dzejas-dienas-2013 

12. Starptautiskais Liepājas Ērģeļmūzikas festivāls

No 21. līdz 26. septembrim Ērģeļmūzikas festivāls Liepājā notiks jau 12. reizi, piedāvājot klausītājiem izcilu ērģelnieku sniegumu skaistajā Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē. Festivāls ir kā slavinājums pasaulē lielākajām nepārbūvētajām mehāniskajām ērģelēm, kas rotā dievnamu un ir viens no atpazīstamākajiem kultūrvēstures mantojuma objektiem Liepājā un Latvijā.

Programma: http://www.liepajaskultura.lv/lv/starptautiskais-liepajas-ergelmuzikas-festivals 

Krievijas labāko teātru festivāla "Zelta maska" izrādes Liepājā

Krievijas izcilāko teātru festivāls  "Zelta maska" Latvijā notiek tikai trīs pilsētās - Rīgā, Liepājā un Ventspilī. Tā ir iespēja liepājniekiem redzēt labāko Krievijas profesionālo  teātru izrādes uz Liepājas teātra skatuves.
Festivāls Liepājā viesosies 24.oktobrī ar izrādi "Mātes druva".

2.Starptautiskais bērnu baleta un deju festivāls

2013. gadā festivāls norisināsies divas dienas - 25. un 26. oktobrī, paplāšinot dalībnieku skaitu un viņu pārstāvēto valstu amplitūdu.
Programma: http://www.liepajaskultura.lv/lv/2starptautiskais-bernu-baleta-festivals  

Lāčplēša dienas Lāpu gājiens

11. novembrī notiks tradicionālais lāpu gājiens uz Ziemeļu kapiem, kur tiek godināti tie, kuri dāvāja mums savu valsti un cīnījās par tās neatkarību. Gājienā ik gadu iesaistās vairāki simti cilvēku, rokās nesot aizdegtas lāpas. Patriotiskas jūtas un sirsnība vieno gan jauno paaudzi, gan vecākā gada gājuma ļaudis.

Latvijas Republikas dzimšanas dienas svinības

Lai kādi laika apstākļi būtu, 18. novembrī liepājnieki pulcējas kopā, lai sveiktu Latviju dzimšanas dienā.
Kārļa Zāles laukumā uz lielās skatuves uzstāsies dziedātāji un dejotāji, būs uguņošana un citi pārsteigumi.

Sporta deju sacensības "Dzintarlāsīte - 2013" 

30. novembrī Liepājas Latviešu biedrības namā notiks starptautiskas sporta deju sacensības. Sacensības ir tradicionālas un iekļautas Latvijas Sporta deju federācijas kalendārā. Sacensību ietvaros notiks Latvijas kausa izcīņas posms vairākās kvalifikācijas klasēs. Sacensības organizē sporta deju klubs "Aura".  

Ziemassvētku pasākumu cikls Liepājā

Jau ar pirmajām decembra dienām Liepāja sāk rotāties skaistā noformējumā. Pilsētā lidinās enģeļi, koši jo koši mirdz rotājumi skaistajā Ziemassvētku eglē, gavilē ķekatu tēli un bērni rotaļājas piparkūku mājiņās. Skaisto svētku laiku Liepājā iespējams aizvadīt, apmeklējot visdažādākos, koncertus, teātra izrādes, radošās darbnīcas, tirdziņus un citus pasākumus.

Liepājas Ziemassvētku egles iedegšanas pasākums

Ik gadu Liepājā koši un atraktīvi tiek sagaidīts Ziemassvētku laiks.1. decembrī pilsētā iemirdzas skaistā Ziemassvētku egle un dažādi citi skaisti noformējuma risinājumi priecē liepājniekus un Liepājas viesus.

Jaunā gada sagaidīšana Liepājā

31. decembrī tradicionāli Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē notiek Vecgada koncerts, bet pēc tam liepājnieki pulcējas Rožu laukumā uz svētku uguņošanu, lai viens otru sveiktu gadumijā un vēlētu laimes!

Informācijai par Liepājā notiekošajiem kultūras un izklaides pasākumiem sekojiet līdzi mājas lapas www.liepajaskultura.lv kalendārā.
Par jaunumiem uzziniet: www.twitter.com/liepajaskultura